Підготовка стін під рідкі обої

У більшості випадків, стіни являють собою неоднорідну поверхню, тобто на них можуть знаходитися залишки старих шпалер, фарби, клею або шпаклівки, а всередині - металева арматура. При підготовці стін під рідкі шпалери потрібно нівелювати всі ці недоліки, щоб у наслідок на поверхні шпалер не з'явилися іржаві розлучення і плями. Як це робити залежить від матеріалу, з якого виконана стіна.Підготовка бетонних або обштукатурених стін
Якщо ваші стіни оштукатурені або являють собою голий бетон, то наносити на них вододисперсійних фарбу не має сенсу. Цьому є просте пояснення - такі поверхні здатні вбирати дуже багато вологи, і якщо навіть нанести 15 шарів вододисперсійної фарби, вам все одно не вдасться добитися ідеальної білизни стіни.

Справиться з цією проблемою допоможе шпаклівка на основі гіпсових сумішей - за допомогою неї можна вирівняти поверхню стін і забити пори. Після цього можна обробити поверхню грунтовкою (бажано в два шари), а потім фарбувати вододисперсійної фарбою для додання білизни.

Якщо грунтовки не виявилося під рукою, то підготовка стін під рідкі шпалери може бути виконана фасадної водоемульсійною фарбою з додаванням клею ПВА (співвідношення 2:1). Врахуйте, що шар шпаклівки в цьому випадку повинен бути досить великий (не менше 0,5 мм), щоб бетон не проступав через неї після її висихання. Забарвлювати стіну потрібно в три етапи, тому як перший шар буде виступати в якості просочення і не створить потрібну захист.

Якщо бетонні стіни обсипаються і лущаться, то це ускладнить подальше нанесення будь-яких оздоблювальних матеріалів, через практично повної відсутності зчеплення між ними і поверхнею. У цьому випадку раціонально використовувати зміцнюючі грунти, які у великому асортименті представлені на ринку будівельних матеріалів.

Стіни «хрущовок» і «сталінок»
Про те, з чого зводилися стіни цих будинків, достеменно невідомо нікому. Саме тому такі поверхні непередбачувані і підступні, адже на них можуть з'явитися розлучення і жовті плями. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно ретельно підготувати стіни перед нанесенням рідких шпалер.

Спочатку рекомендується просочити поверхню грунтовкою або просоченням. Після цього на стіну наноситься ще 2 шари грунтовки, а потім вододісперсіонка, щоб додати поверхні білизну.

Якщо грунтовки немає, то можна використовувати для підготовки стіни під рідкі шпалери алкіду або масляну фарби.

Підготовка гіпсокартонних стін під рідкі шпалери
У сучасному будівництві, гіпсокартон є найпопулярнішим матеріалом для оздоблювальних робіт всередині приміщення. Листи цього матеріалу кріпляться на саморізи до металевого направляючому профілю, а стики маскуються сумішами з гіпсу.

При підготовці стін до покриття рідкими шпалерами, шпаклювання тільки стиків між гіпсокартонними листами є найпоширенішою помилкою.

Шпаклівка - це добре всмоктуючий воду матеріал, і навіть якщо на стіну поверх неї нанести водовідштовхувальні склади, і потім наклеїти рідкі шпалери (особливо світлих тонів), то в місцях стиків білі шви можуть проявитися. Навіть якщо цей дефект не дуже помітний, загальне враження від нанесених шпалер буде зіпсовано. Тому не потрібно економити, і слід шпаклювати всю площу гіпсокартонної стіни. Потім її можна забарвити вододисперсійної білою фарбою.


Дуже часто цю рекомендацію ігнорують, кажучи, що нібито стіна і так біла. Однак, як уже згадувалося, шпаклівка не вологостійкий матеріал, і його необхідно зміцнювати. Для цього в вододисперсійних фарбу можна додати клей ПВА - на 3 частини фарби додати 1 частина клею.

Що стосується саморізів, то тут існує ймовірність проступания іржі при їх контакті з рідкими шпалерами. Найпростіше цю проблему вирішити за допомогою оцинкованих саморізів, нехай навіть вони трохи дорожче звичайних. Але якщо стіна змонтована за допомогою звичайних (чорних) саморізів, то переконаєтеся, що вони добре втоплені в гипсокартон і їх можна надійно закрити шпаклівкою, в іншому випадку потрібно обробити капелюшки олійною фарбою.

Якщо на стіні були протечки
Місця протікання води також можуть стати джерелом проблем при підготовці стін під покриття рідкими шпалерами. На місці протікання можуть проявитися грязьові розлучення і іржаві плями. Раніше для вирішення цієї проблеми використовували мідний купорос, сьогодні ж рекомендується просто обробити їх олійною фарбою.

Підготовка дерев'яних поверхонь
Перед нанесенням рідких шпалер на дерев'яні поверхні, слід переконатися, що вони закріплені належним чином, так як в противному випадку дерево може деформуватися від впливу вологи. Не забувайте просте правило - чим тонше виріб, тим більше воно піддається деформації.

Що б підготувати дерев'яну поверхню, перед нанесенням рідких шпалер обробіть її грунтовкою в 2-3 шари, а потім офарбіть вододисперсійної або олійною фарбою.
Контрастно пофарбовані стіни і металеві елементи

Даний «дизайнерський» прийом практикували для обробки приміщень в епоху розвиненого соціалізму. Найголовніше - не допустити прояв квітів на стику ліній, після висихання рідких шпалер. Впорається з цим допоможе гіпсова шпаклівка і фарбування вододисперсійної фарбою з додаванням ПВА (3:1).

Всі виступаючі над поврехностью стіни металеві деталі (елементи арматури, повітроводи і т.д.), необхідно ретельно прокрасити олійною фарбою, інакше на покритій рідкими шпалерами стіні через деякий час можуть з'явиться іржаві плями.