Як шпаклювати гіпсокартон під шпалери, обої

Шпаклівка стін з гіпсокартону під поклейку шпалер або інше покриття принципово не відрізняється. Техніка використовується та ж, однак є відмінності в покривається площі. Ту ж стіну під фарбування не завжди необхідно покривати шпаклівкою повністю, можна лише розшити шви між листами і закрити місця кріплення аркуша до профілю. Звичайно це можливо в тому випадку, якщо є впевненість, що грунтовка і фарба не будуть просвічуватися наскрізь. Під поклейку шпалер лист необхідно покрити рівномірним тонким шаром - буде достатньо і півміліметра, але поверхня повинна бути якомога рівнішою.

Питання навіщо шпаклювати гіпсокартон під шпалери може задати або той, хто взагалі не мав справи з цією операцією, або хто ще не переклеювати шпалери, раніше поклеєного на незашпаклеванний гіпсокартонний лист (ГКЛ). Можна часто почути фразу: «Я прям так наклеїв - і відмінно тримається». Тримається навіть занадто відмінно. Коли через кілька років прийде пора міняти шпалери - вони ж не вічні - стане зрозуміло, навіщо потрібна шпаклівка ... була. Лист адже не даремно названий гіпсокартонним - всередині у нього гіпс, але зовні-то - картон. І, при безпосередній поклейке, папір з'єднується з папером намертво.

Відповідно, у господаря два виходи - клеїти шпалери поверх старих, або намагатися обдерти колишній шар. Як правило, сходять прибирані шпалери разом з паперовим покриттям ГКЛ, що псує матеріал безнадійно. Такі спроби в більшості випадків призводять до необхідності заміни пошкоджених ділянок гіпсокартону.

Цю можливість варто попередити заздалегідь - відро або мішок суміші, які підуть на шпаклівку гіпсокартону під шпалери, обійдуться в сто разів дешевше можливих ремонтних робіт. Ось чому навіть ідеально рівний ГКЛ вимагає нанесення покриття-прошарку. Шпаклівка не дасть шпалерам відірватися від аркуша, але в той же час зчистити їх разом - справа не особливо складне, а сам гіпсокартон при цьому залишиться неушкодженим. Додатковий плюс - що після виконання очищення залишається та ж сама гладка поверхня, і після повторної підготовки її можна негайно використовувати.

Підготовка гіпсокартону під шпалери
Перед тим як шпаклювати стіни з гіпсокартону, їх необхідно очистити від великих залишків будівельного сміття, а потім і від пилу, після чого знежирити спеціальним складом.

Наступний компонент - грунтування гіпсокартону. Для цього теж існують спеціальні суміші. Наносяться вони звичайним малярським валиком в один шар. Перед нанесенням шару шпаклівки потрібно переконатися, що повністю висохла грунтовка, інакше міцного зчеплення листа з наносимой обробкою не вийде. Також необхідно переконатися, що температура стіни і приміщення не нижче +5 ° С, при більш низькій температурі шпаклівка починає працювати погано.

Інструменти будуть потрібні найпростіші. Досвідчені майстри можуть обійтися і одним широким шпателем, хтось воліє мати «на підхваті» ще й вузький - для зняття надлишків суміші з широкого, або її розрівнювання, і обробки важкодоступних місць. Шпаклівка кутів гіпсокартону потребують спеціального кутового шпателя. Для подальшої остаточної зачистки потрібно спеціальна абразивна сітка. Також потрібно запастися низькообертового дрилем зі спеціальною насадкою-міксером для розмішування залитої сухий шпаклівки.

Готову рідку шпаклівку, яка продається в пластикових відрах, можна використовувати відразу.

Сухі суміші необхідно розвести трохи теплою водою в пропорції, зазначеної в інструкції. Там же має бути зазначено, який це тип шпаклівки - наноситься вона відразу, або вимагає певного часу на набухання. Але будь-яку суміш потрібно ретельно розмішати за допомогою дриля з насадкою.

На шпаклівці краще не економити - потрібно її трохи, а дешевий матеріал може забрати багато часу й зусиль на роботу, можливо навіть, його доведеться наносити кілька разів.

Якщо шпаклівка тієї марки, яка вимагає витримки - після настоювання її необхідно перемішати ще раз. Не варто відразу розводити занадто багато суміші, а готову рідку шпаклівку краще набирати в міру необхідності в невелику ємність (вона зазвичай поставляється в відрах місткістю 10-20 л, і відро краще тримати щільно закритим).

Шпаклівка схоплюється досить швидко, і невикористана вчасно суміш пропаде безповоротно. Процес її застигання заснований на випаровуванні вологи, і в герметично закритій ємності вона може перебувати в пластичному стані досить довго.


Шпаклівка стін з гіпсокартону
Оскільки товстий шар не потрібно, і суміші на шпатель не варто набирати занадто багато. Втім, матеріал сам покаже норму, варто зробити кілька пробних «мізків». Потрібно також пам'ятати, що стики гіпсокартонних листів є значними поглибленнями в порівнянні з поверхнею стіни, тому і для їх закладення слід «запасти» дещо більше суміші. Те ж саме стосується пошкоджених ділянок аркуша.

Слід відразу підготуватися до того, що місця стиків, пошкоджень, і місць кріплення гіпсокартонного листа саморізами до профілю зажадають для отримання ідеальної поверхні 2-4 шарів шпаклівки. Для початку, перед тим як шпаклювати гіпсокартон під шпалери навіть можна розвести невелику кількість шпаклівки і потренуватися небудь на бетонній або кам'яній стіні. До речі, це ж - відмінний спосіб перевірити час схоплювання шпаклівки, хоча нормальні виробники вказують його на упаковці, але раз на раз не доводиться. Втім, і на «чистовому» гипсокартоне важко відразу створити непоправні пошкодження.

Неправильно нанесену шпаклівку можна акуратно зняти тій же абразивною сіткою після висихання. Нею ж затираються і готові стіни, але використовувати цей інструмент при остаточній обробці потрібно з обережністю. Якщо зняти занадто багато висохлої шпаклівки, і через неї прогляне паперове покриття ГКЛ - ділянку слід перешпаклевать.

Також потрібно пам'ятати - при затірці, і нанесенні, нового шару шпаклівки поверх старого - покриття вже має бути абсолютно сухим, інакше утворюються катишки, і доведеться заново обробляти ділянку.